Stáhněte si říjnové číslo Moravského hospodářství

Zruinuje domácnosti drahé teplo? Tři sta kilometrů "nových" dálnic v Česku. "Máme co dohánět." Rozhovor s šéfem dopravní policie Leošem Tržilem. Klasické, či alternativní? Dilema české energetiky. To jsou některá z témat, která přináší říjnové vydání Moravského hospodářství.

Dobrovolní hasiči roku 2012: hlasování spuštěno

Představujeme 50 finalistů, kteří budou až do 5. října bojovat o každý hlas. Podpořte své favority.

Lidé chtějí jídlo z blízka a s příběhem

Více než dva tisíce lidí přilákaly za tři týdny do třinácti brněnských restaurací gastronomické slavnosti Jídlo zblízka. Doprovodné akce pak navštívilo dalších šest stovek hostů. „Zájem byl oproti loňsku více než dvojnásobný,“ říká Lucie Frgalová ze sdružení Slow Food Brno, které Slavnosti ogranizuje a které v Brně prosazuje návrat místních surovin a tradic „pomalého jídla“.

Nevíte kam v létě? Nechte se pozvat!

Léto je v plném proudu. Za zajímavými akcemi, krásami přírody, náhernými městy či pohodovou dovolenou nemusíte do zahraničí. Nechte se pozvat do měst měst i obcí, která nejsou daleko a mají co nabídnout.

Stáhněte si prázdninové číslo Moravského hospodářství

Konkurence na české železnici, rozhovor s novým šéfem SŽDC, letecká doprava na Moravě, speciál doprava ve městě či novinky v e-governmentu. To jsou jen některá z témat, která přináší letní vydání Moravského hospodářství.

Stáhněte si červnové číslo Moravského hospodářství

Energetika a doprava. To jsou hlavní témata červnového vydání Moravského hospodářství. Nyní máte možnost stáhnout si jej ve verzi pdf.

Vláda se shodla na novele zákona o rozpočtovém určení daní

Snížit rozdíl příjmů mezi obcemi s nejnižším a nejvyšším příjmem na obyvatele na základě navýšení sdílených daní má návrh zákona z dílny ministerstva financí.

Stáhněte si květnové číslo Moravského hospodářství

Vodohospodářství a bezpečnost v městské hromadné dopravě - to jsou hlavní témata dalšího vydání Moravského hospodářství. Kromě nich jsme sledovali dění v městech a obcích a zaměřili se na novinky ze státního i soukromého sektoru.

Města: Se zakládáním účtů u ČNB zásadně nesouhlasíme

Města a obce nesouhlasí s plánem vlády povinně vést účty u České národní banky, na které budou směřovat příjmy ze sdílených daní. Podle Rady Svazu měst a obcí bude mít tento návrh negativní dopady nejen na hospodaření dotčených organizací, ale v konečném důsledku i na národní hospodaření jako celek.

Lhostejnost i korupce. Manažeři kritizují společnost

Finalisté soutěže Manažer roku jsou nespokojeni s podprůměrnou úrovní řízení státu. Společenská atmosféra, úpadek morálky a byrokacie jim odebírají nejvíce energie.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 5 6 7 8 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři