Na jih Olomouce zamíří nové tramvaje

Cesta do centra města se do dvou let zásadně změní pro dvacet tisíc lidé ze sídlišť na jihu Olomouce. Ti se zatím do centra dostanou jen autem nebo autobusem. Začátkem roku 2014 ale dělníci dokončí novou tramvajovou trať, která povede až na Nové sady. Na ni pak vyrazí osmnáct moderních tramvají za bezmála čtyři sta milionů korun.

Nový registr vozidel je stále pomalý a plný chyb

Je stále pomalý a má řadu nedostatků. Tak hodnotí zlínští úředníci nový centrální registr vozidel, který spustilo Ministerstvo dopravy téměř před třemi měsíci. Na konci července přitom ministr dopravy Pavel Dobeš potvrdil, že registr funguje standardně a poděkoval úředníkům na obcích za nasazení a trpělivost při spouštění systému. Právě tito úředníci však s ministrovým názorem na chod nového registru nesouhlasí.

Aktivita a komunikace pomáhají zvýšit bezpečnost na silnicích i železnici

Bez koncepce a podpory shora. Taková je situace v dopravní infrastruktuře i prevenci bezpečnosti podle účastníků business snídaně „Bezpečnost v dopravní infrastruktuře“.

Bezpečnost v dopravní infrastruktuře

Zvýšení bezpečnosti v dopravní infrastruktuře Moravskoslezského a Olomouckého kraje, nové trendy v dopravních technologiích, bezpečnost přechodů a přejezdů, aktuální stav silnic a železnic a plánované investice, které by měly napomoci k udržení bezpečnosti.

V Jihlavě bude další moderně řízená křižovatka

Radní Jihlavy vypsali výběrové řízení na modernizaci světelné křižovatky u autobusového nádraží. „Křižovatka bude mít výrazně vyšší propustnost. Systém automaticky vyhodnocuje množství vozidel a upravuje časy průjezdů v jednotlivých směrech,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Kodet.

První týden kampaně Do práce na kole v Brně – 101 týmů, 307 soutěžících, 6967 kilometrů

Celonárodní kampaň Do práce na kole, kterou ve spolupráci s iniciativou Auto*mat organizuje i brněnská Nadace Partnerství, má za sebou první soutěžní týden. Do soutěže se jen v Brně zapojilo 101 týmů a 307 cyklistů z brněnských firem.

Velká jarní cyklojízda odstartuje v Brně

Příští čtvrtek 19. dubna brněnští cyklisté zahájí v centru města Velkou jarní cyklojízdu. Cílem akce pořádané občanským sdružením Brno na kole je upozornit na potřebu zlepšení podmínek pro městskou cyklistiku.

Bezpečná dopravní infrastruktura Jihomoravského kraje: Je co dohánět

Bezpečnost v dopravě je aktuálním problémem, který řeší odborníci ze státní sféry i samosprávy. Městům chybí obchvaty, silnice jsou ve špatném stavu. V České republice je navíc až 50 % silniční sítě nevyhovující z hlediska drsnosti povrchu.

Sdružení chce připravit strategii, jak pomoci rozvoji letecké dopravy v kraji

Podnikatelé z regionu chtějí létat z Ostravy a jsou znepokojeni současnou situací. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, mezi jehož členy patří Krajská hospodářská komora MSK, velké průmyslové podniky, firmy, školy, obce i instituce, proto pomůže připravit strategii rozvoje letecké dopravy v kraji.

Vláda projedná prodej některých železničních tratí

Prodeje některých nevýdělečných úseků železnice mají být řešením situace ztrátových drah. Zároveň přinese prostředky na údržbu drah. Cílem návrhu ministerstva dopravy je zlepšení finanční situace železniční infrastruktury.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 5 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři