Firmy si mohou požádat o dotace na stážisty

Jako oboustranně výhodné řešení vypadá nový projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Ten pomáhá lidem, kteří kvůli nedostatku zkušeností nemohou sehnat práci a zároveň umožňuje firmám vychovat si zaměstnance podle vlastních potřeb. I přes vysokou nezaměstnanost totiž firmy v Česku jen obtížně nachází kvalifikované pracovníky.

Budoucí rozpočet kraje pomůže sestavit veřejnost

Sednout si místo ranní kávy a novin k internetu a začít připomínkovat krajský rozpočet. I tak by mohlo vypadat ráno některých Moravanů. Představitelé Jihomoravského kraje a kraje Vysočina totiž spustili projekt „Váš kraj, Váš rozpočet“, který umožní veřejnosti do sestavování rozpočtu zasáhnout.

Zástupci firem jsou pesimističtější. Plánují omezit investice do vzdělávání

Svou ekonomickou situaci vnímá jako zhoršenou o 10 % více tuzemských firem než loni. Vyplynulo to z výzkumu Svazu průmyslu a dopravy České republiky a ING Pojišťovny z června letošního roku. Změna ekonomické situace má přitom největší vliv na investice firem do vzdělávání zaměstnanců. Vedení téměř pětiny společností se zhoršenou ekonomickou situací totiž plánuje investice do vzdělávání snížit či úplně zrušit. Zdroje na financování tohoto benefitu přitom mohou firmy čerpat i z Evropského sociálního fondu.

Dělníci začnou v Brně stavět jedinečné výzkumné středisko

Poklepáním základních kamenů zahájil včera ministr školství Petr Fiala a hejtman Jihomoravského kraje Michal hašek stavbu Středoevropského institutu CEITEC. Nové budovy jediného tuzemského výzkumného centra, které umožňuje propojení věd o živé a neživé přírodě, vyrostou ve dvou brněnských lokalitých. Stavět začnou dělníci souběžně v Univerzitním kampusu Bohunice Masarykovy univerzity a v kampusu Vysokého učení technického Pod Palackým vrchem. Podle Haška je však zahájení výstavby pouze prvním krokem na dlouhé cestě.

V Moravskoslezském kraji dostali deset milionů korun na nové kotle

Symbolické šeky dohromady za deset milionů korun předali dnes náměstkovi hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslavu Novákovi zástupci čtyř významných průmyslových podniků. Peníze věnovali na takzvané „kotlíkové dotace“, které mají pomoci zlepšit kvalitu ovzduší v kraji. Mnoho obyvatel Moravskoslezského kraje totiž nemůže kvůli vysokým cenám nových kotlů přispět k ekologičtějšímu vytápění rodinných domů přechodem na plyn nebo vytápění elektřinou.

Břeclav může mít nový kamerový systém do konce roku

Nové zázemí pro vlastní kamerový systém a až sedm nových kamerových bodů. Na tom teď pracují úředníci i vedení města Břeclavi. Starosta Oldřich Ryšavý se v minulých dnech sešel se zástupci ministerstva vnitra, kteří Břeclavi nabídli pomoc prostřednictvím dotace na nový kamerový systém z programu prevence kriminality.

Olomouc získala dotaci na tramvajovou trať

Projekt Tramvajová trať – Nové Sady ve Švýcarsku uspěl. Švýcarská strana informovala o schválení téměř 225milionové dotace na stavbu tramvajové trati v Olomouci z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Obce mají poslední příležitost k úpravě svých center z ROP Střední Morava

Poslední příležitost získat peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava na úpravu návsí a náměstí mají obce od pěti set do pěti tisíc obyvatel. Je pro ně připraveno 227 milionů korun ve výzvě, která bude vyhlášena ve středu 9. května.

Jihomoravský kraj, Svaz vinařů a Agrární komora zahájili petici proti dani na tiché víno

Vedení Jihomoravského kraje se pustilo do petice proti opatření vlády. Společně se Svazem vinařů, Agrární komorou ČR a představiteli vinařů chtějí přesvědčit zákonodárce, aby zavedení daně na tzv. tiché víno nepodpořili.

EU zmrazila dotace pro ČR, příjemci z moravských regionálních programů to nepocítí

Evropská unie pozastavila přísun peněz z evropských fondů do České republiky. Nelíbí se jí množství auditních nálezů, zejména v oblasti veřejných zakázek a výběru projektů. Na odstranění nedostatků dala termín do června.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 5 6 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři