Kombinovaná výroba šetří energii i životní prostředí

Výroba elektřiny vysoce účinným způsobem, při kterém se využívá i unikajícího tepla, stoupla za prvních osm měsíců letošního roku o více než čtyři procenta. Tímto k životnímu prostředí šetrným způsobem se v Česku získává již téměř desetina elektřiny a více než dvě třetiny tepla pro vytápění domácností i dalších objektů.

Nový blok dukovanské elektrárny by mohl stát už v roce 2035

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podpoří výstavbu pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany do roku 2035. Vyjádřil se tak poté, co včera elektrárnu navštívil. Ministr vytvoří po schválení Státní energetické koncepce v polovině příštího roku pracovní skupinu, která výstavbu nového bloku naplánuje.

Obce a města čeká energetická revoluce

Velké změny čekají obce a města v oblasti energetiky. O novele zákona o hospodaření energií, podpoře energetické efektivity či o budoucím programovém období se diskutovalo na konferenci „Energetické úspory pro města a obce a jejich financování,“ kterou uspořádala společnost Magnus Regio 18. září v brněnském hotelu Voroněž.

Výnosy z povolenek půjdou na energetické úspory

Emisní povolenky se budou dražit. Rozhodli o tom poslanci, když včera ve třetím čtení schválili téměř dvoutřetinovou většinou návrh zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Podle ministra životního prostředí Tomáše Chalupy tak nic nestojí v cestě programu na snižování energetické náročnosti budov, který plánuje ministr představit veřejnosti v horizontu několika týdnů.

MŽP chce zastavit průzkum těžby břidlicového plynu

Ministerstvo životního prostředí připravuje návrh vládě k vyhlášení moratoria na průzkum těžby břidlicového plynu. V Česku by případná těžba mohla snížit závislost České republiky na dodávkách zemního plynu z Ruska v jednotkách procent.

Bohumínský teplovod bodoval v anketě Projekt desetiletí

Bohumínský teplovod zabodoval v anketě Teplárenského sdružení Projekt desetiletí. Jako jediný byl oceněn odborníky v energetice, novináři i veřejností. „Projekt si cenu zaslouží, domácnosti platí méně peněz za teplo, radnice také ušetřila na topení a především ušetřila na investicích, které šly celé za Skupinou ČEZ. Příspěvek ke zlepšení ovzduší je zejména u nás v Bohumíně nezanedbatelný,“ říká starosta Bohumína Petr Vícha.

SPP CZ chce proniknout do segmentu českých domácností

Získat do konce roku tisíce domácnosti plánuje v Česku dceřiná společnost Slovenského plynárenského priemyslu – SPP CZ. Dosud v České republice její aktivity směřovaly pouze k velkým a středním zákazníkům.

Teplárenské dny 2012 poprvé v Praze

Ve dnech 24. až 26. dubna 2012 proběhne již 18. ročník Teplárenských dnů. Letos se poprvé výstava spojená s řadou odborných konferencí uskuteční v Praze. Odborníci se setkají ve Sportcentru Hotelu STEP v Praze Libni.

Ostrava - Poruba se dočká zvýšené kapacity sítí

Energetici na severní Moravě pokračují ve snaze posílit své sítě. I navzdory únorové nepřízni počasí pokračuje stavba nové transformovny 110/22 kV v Ostravě – Porubě podle plánu. Spolu s návaznou obnovou a modernizací sítí jde o jednu z nejvýznamnějších letošních investic na Ostravsku.

Ve Frýdku-Místku bude stát nová bio-elektrárna

V areálu Teplárny Frýdek-Místek byla zahájena výstavba nové bioelektrárny. Projekt realizuje společností EnergoFuture, s níž Dalkia Česká republika uzavřela v minulém roce dlouhodobou smlouvu na provozování bioelektrárny s kogenerační výrobu tepla.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 5 6 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři