Galavečer Magnus Regia bude pomáhat

Příjemně zakončit letošní rok a hlavně pomoci. Takový bude 30. listopadu slavnostní Galavečer společnosti Magnus Regia. Ta v Mahenově divadle předá finanční dar v hodnotě 100 až 150 tisíc korun. Spolu s největším partnerem společností RWE Distribuční služby, s.r.o. a dalšími partnery vždy pečlivě kontrolujeme, aby darované prostředky byly správně využity.

Korsika nabízí kouzelné letní potěšení

Pokud přemýšlíte, kam letos zamíříte na dovolenou, pojďte společně s námi poznat jeden z francouzských pokladů. Je to Korsika, kde si každý přijde na své. Rozhodně nečekejte žádnou nudu, ostrov je totiž velmi pestrý, jak svou přírodou, horami, tak i milými místními obyvateli a spoustou možností, jak příjemně strávit čas.

Slavnosti Jídlo z blízka letos přilákaly rekordní počet hostů

Gastronomické slavnosti Jídlo z blízka přilákaly do třinácti brněnských restaurací za tři týdny téměř dva tisíce lidí. Další stovky přišly na doprovodné akce. Zájem byl oproti loňsku více než dvojnásobný.

Objevte kouzlo farmářských lahůdek i jejich cestu od vidlí až na vidličku

Jste milovníci dobrého jídla a budete trávit alespoň část léta v Brně? Zajímáte se o to, odkud vaše jídlo pochází? Právě pro vás budou od 9. do 29. července připravena v rámci slavností Jídlo z blízka speciální degustační menu z regionálních surovin či kulinářské dílny ve více než tuctu brněnských restaurací.

S Ivančicemi oslaví sezónu chřestu města po celé republice

Chřest z Ivančic nedaleko Brna milovala i císařovna Sissi. Na „vaneckou“ delikatesu každý rok netrpělivě čekalo celé Rakousko-Uhersko. Slavnosti chřestu v Ivančicích letos už po osmnácté připomenou slávu zapomenuté tradiční pochoutky.

Uherské Hradiště je Historickým městem roku 2011

Uherské Hradiště se stalo Historickým městem roku 2011. V soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón město triumfovalo mezi 14 krajskými vítězi z celkového dosud rekordního počtu 53 přihlášených českých a moravských historických sídel. Město získá jako odměnu jeden milion korun.

Varhany pro Brno: 3,5 tisíce píšťal čeká na své patrony

Varhany, které mají vzniknout v kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru Brna, hledají své patrony. Uhrazením rejstříku, několika píšťal či píšťaly je možné v symbolické ceně 500-3000 Kč podpořit stavbu varhan a stát se tak kmotrem či kmotrou jednotlivých píšťal. Podle přání si lze vybrat rejstřík s dedikací i tóny píšťal.

Čtveřice tanečníků z Brna zaujala s vídeňským orchestrem Japonsko

Téměř měsíční šňůru představení po Japonsku s proslulým Vienna Walzer Orchestra prožila také čtveřice tanečníků z Brna.

Velká cena cestovního ruchu zná vítěze

upozorňuje na atraktivní novinky, byly oficiálně vyhlášeny na veletrhu REGIONTOUR. Prosadila se například východní Morava či Olomouc.

V Brně díky evropské dotaci budou nové koncertní varhany

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru Brna vzniknou nové koncertní varhany. Dotaci ve výši 23 milionů korun na jejich výstavbu schválil Výbor Regionální rady Jihovýchod. Varhany se budou používat jako doprovod bohoslužeb, pro varhanní koncerty, koncerty absolventů varhanních tříd a Brněnský varhanní festival.


První strana | Předchozí | 1 2 3 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
srpen-2014 (9,21 MB)
Ve formátu PDF
Partneři