Veřejným zakázkám dominuje cena. Zákony netlačí na kvalitu

O dvě třetiny poklesl v druhém čtvrtletí tohoto roku počet vyhlášených veřejných zakázek oproti loňsku. V penězích jde dokonce o více než tři čtvrtiny. Právě proto vzniká „Fórum veřejné zakázky kvalitně“, společný projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a Komory administrátorů veřejných zakázek.

Poslanci řekli „ano“ novému zákonu o ochraně ovzduší

Po zdlouhavém procesu poslanci schválili nový zákon o ochraně ovzduší. Ve verzi, kterou předložil senát. Ministerstvo životního prostředí si od něj mimo jiné slibuje snížení administrativy - poplatky se budou namísto dnešních dvaceti platit za čtyři hlavní látky, které nejvíce znečišťují životní prostředí.

Transparency International: Zákon o sázkových hrách dělá z ČR pračku špinavých peněz

Transparency International spolu s Občany proti hazardu a Brněním odmítá návrh nového zákona o sázkových hrách z dílny ministerstva financí. Záměrem ministerstva je pomocí nového zákona legalizovat stávající nezákonný stav.

Zákon o úřednících má odstranit politický vliv

Depolitizace státní správy, její profesionalizace a vyšší kvalita. To jsou cíle chystaného zákona o úřednících veřejné správy, jehož teze schválila vláda.

Poslanci schválili vrácení majetku církvím

Vládní návrh na majetkové vyrovnání státu a církví a náboženských společností schválila poslanecká sněmovna v prvním čtení. Návrh na církevní restituce řeší majetkové křivdy, které byly na církvích a náboženských společnostech spáchány komunistickým režimem po roce 1948.

Vláda projedná zneužívání radničních novin

Novela tiskového zákona má zajistit, aby čtenáři tisku vydávaného obcemi a městy byli objektivně informováni o místním dění a nedocházelo k jednostranné propagandě vedení radnice.

Administrativní zátěž má klesnout o třetinu

Premiér Petr Nečas představil společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou cíle ve snižování byrokracie a příklady některých opatření. Snižování administrativní zátěže živnostníků si vláda vytyčila jako jednu ze svých priorit.

Od ledna platí nové limity pro dělení veřejných zakázek

Dne 1. ledna 2012 vstupují v účinnost nové finanční limity pro účely zákona o veřejných zakázkách, které rozdělují veřejné zakázky na podlimitní a nadlimitní. Tyto limity vyplývají z přímo použitelného nařízení Evropské komise, kterým je Česká republika vázána, a jsou pravidelně každé dva roky obměňovány.

Veřejná služba v roce 2012: Zapojeno má být až 50 tisíc lidí

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zveřejnilo základní metodický postup zajišťování veřejné služby v roce 2012. V Česku vykonává veřejnou službu asi 16 tisíc lidí, cílem MPSV je, aby jich na konci příštího roku bylo zapojeno až 50 tisíc.

Na žebříčku vnímání korupce je Česká republika na 57. místě. S Namibií a Saúdskou Arábií

Na stupnici 0–10, kde 10 označuje zemi téměř bez korupce a 0 znamená vysokou míru korupce, získala Česká republika hodnocení 4,4, což ji společně s Namibií a Saúdskou Arábií řadí na 57.–59. místo na světě.

První strana | Předchozí | 1 2 3 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
srpen-2014 (9,21 MB)
Ve formátu PDF
Partneři