V Brně budou doktoři léčit nemoci srdce, cév a nervů v novém moderním centru

Od minulého pátku se mohou do nově otevřených prostor Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) v areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny (FNUSA) v Brně stěhovat první pacienti. V centru, které přišlo na více než čtyři miliardy korun, budou doktoři s pomocí nejmodernějších technologií léčit nemoci srdce, cév a nervů.

Němci chtějí prodat akcie brněnských Veletrhů. Brno s nimi bude o koupi jednat

Brněnští zastupitelé kývli na návrh magistrátu jednat o koupi většinového podílu na akciích Veletrhů Brno od německé firmy Messe Düsseldorf. Za akcie, na které má Brno předkupní právo, by mohlo město zaplatit i víc než miliardu korun.

Při cvičení v Olomouci bojovali hasiči s hořícím plynem

Boj s požárem plynové stanice nacvičovali minulou středu a čtvrtek hasiči a zaměstnanci RWE v Olomouci. Při cvičení simulovali situaci, kdy na ulici Lipenská chytil plamenem plyn unikající z poškozené regulační stanice. Cvičné akce organizované Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje, Statutárním městem Olomouc a plynárenskou společností RWE Distribuční služby se zúčastnili také policisté a úředníci magistrátu.

Blesk ve Valašském Meziříčí vyřadil modemy, počítače i telefony a spustil evakuační poplach

Návrat o století zpět si vyzkoušelo Velké Meziříčí poté, co kvůli silné lokální bouřce vypadly všechny komunikační sítě a zároveň blesk spustil automatické evakuační varování obyvatelům.

Bohumín má nejlepší firemní noviny

Bohumín bodoval v květnu hned dvakrát v celostátní soutěži o nejlepší Firemní médium roku 2011. Městské noviny Oko zvítězily v kategorii Tiskovina veřejné a státní správy, třetí místomezi obcemi, krajskými úřady a státními institucemi pak obdrželaVýroční zpráva města Bohumína.

Zlín stále čeká na peníze z loterií

Město Zlín stále čeká na první letošní peníze z loterií a jiných podobných her. Podle názoru vedení měla být na základě příslušných ustanovení daňového řádu a zákona v průběhu měsíce dubna zaslána městu první čtvrtletní zálohová platba od finančního úřadu ve Zlíně, doposud se tak ale nestalo.

První městské byty k prodeji se ve Znojmě začnou nabízet na podzim

Nejpozději do roka a do dne chce mít město na stole znalecké posudky ke všem 2056 bytovým jednotkám, které půjdou k prodeji. Vedení města Znojma udělalo další krok ve svém zásadním projektu Klíč 2018.

Vyjdeme do ulic, píší starostové premiérovi

Zhasínání pouličních světel, stop stav v investicích a nedostatek prostředků na základní údržbu obcí - to vše může podle Sdružení místních samospráv zanedlouho v plné míře potkat český a moravský venkov, pokud vláda a parlament nevyřeší problém financování měst a obcí.

Pokuty břeclavští strážníci vyberou i díky platebním terminálům

Více peněz do městské kasy by mohly přinést nové platební terminály, které bude mít k dispozici městská policie. Jen za první čtvrtletí tohoto roku strážníci uložili dvě stě šestaosmdesát pokut, které lidé na místě nezaplatili. A to v hodnotě 140 600 korun. Díky terminálům by mohlo být toto číslo mnohem menší.

Jihlava za rok zvýšila kapacitu školek o 175 míst

Jihlava otevřela rozšířenou a opravenou mateřskou školu Mozaika v Jarní ulici. Původní kapacita 75 míst se vybudováním nového podlaží navýšila o 50 míst. V tomto školním roce Jihlava nákladem asi 40 milionů korun navýšila kapacitu mateřských školek o 175 míst.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 5 6 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři