Dostavba Temelína je výzvou, kterou si nesmíme nechat uniknout

Před rokem ještě působil jako náměstek jihočeského hejtmana. Dnes Martin Kuba šéfuje ministerstvu průmyslu a obchodu. Stihnul předložit proexportní strategii, aktualizovanou energetickou koncepci i odvolat ředitele CzechInvestu.

Václav Matyáš: Problémem stavebnictví je politika

České stavebnictví není v dobré kondici, dusí ho ekonomická krize i vládní škrty. Stavební firmy, výrobci stavebních hmot i developeři bojují už čtyři roky s nedostatkem investičních prostředků v soukromé i státní sféře.

Bezpečnost? Potřebujeme zákony i kybernetické centrum

Útoky hackerských skupin v posledních týdnech zahýbaly celým – nejen kybernetickým – světem. Skutečně znamená dohoda ACTA omezení svobod? Jak velkou hrozbou jsou počítačoví piráti? A jak je na tom elektronizace české státní správy? To jsou otázky pro Vladimíra Smejkala, soudního znalce a experta na právo v oblasti informačních technologií, v rozhovoru pro Moravské Hospodářství.

Ekonomika zpomaluje, hrozí promarněné dekády

Evropu stále táhne dolů zadluženost některých zemí. „Pokud se nepřijmou důrazná ekonomická opatření, čeká nás ne ztracená dekáda, ale promarněná dvě desetiletí,“ říká přední český ekonom a děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík.

Bez soukromého kapitálu se v budoucnu neobejdeme

Národní zdroje nestačí k vybudování dopravní infrastruktury, kterou by si Česká republika přála. Ve většině zemí Evropy se do financování výstavby velkých dopravních staveb zapojují soukromé subjekty. U nás tento model zatím nefunguje. Tvrdí to náměstek ministra dopravy Petr Sedláček.

Havárie v Japonsku povede k přehodnocení rizik

S předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČR Danou Drábovou jsme si povídali o bezpečnosti jaderných elektráren i plánech Evropské komise testovat jaderné reaktory.

Dnes plánujeme na šest let dopředu

S vedoucím Odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí ČR Josefem Reidingerem jsme mluvili o povodních, které nás v minulosti zasáhly. Zajímal nás i dosavadní vývoj protipovodňové ochrany a výhled do budoucna. Stranou nezůstaly ani legislativní změny.

Tajemství firmy roku

Před dvaceti lety začínali se dvěma zaměstnanci. Dnes jich je 120. Tehdy vyráběli jedno průměrné lepidlo, dnes vyřazují se svými lehkými plasty a lepidly z tendrů mezinárodní kolosy. Kunovická firma 5M se stala firmou roku 2010. Zjistěte, jaká jsou její tajemství.

Nový šéf Povodí Moravy: Bývalý ředitel podal trestní oznámení i na sebe

Měl by to být podnik, který čistí a spravuje vodu. Zatím to ale vypadá, že je Povodí Moravy zanesené bahnem. Policie šetří, zda předminulé vedení nezpronevěřilo 41 milionů korun. .

Bartuška: Západ se bude muset utkat s Východem o suroviny

Jednou Rusy posílal zpátky na východ, podruhé je přesvědčoval o tom, jak je jejich plyn na západě důležitý. Někteří jej stále považují za studenta, který pomohl sametově vybojovat demokracii. Jiní za ostříleného diplomata, který dokázal přesvědčit Putina, aby otočil kohoutkem a znovu zásoboval Evropu plynem.

První strana | Předchozí | 1 2 3 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři