Mobilní pasivní domek z brněnských veletrhů poputuje k novému majiteli

Pasivní domek, který postavili lidé z Centra pasivního domu na dubnových Stavebních veletrzích v Brně, konečně našel majitele. V aukci, která dvanáctého září začala na portálu Auro.cz na jedné koruně a skončila minulou sobotu, jej nový majitel vydražil za bezmála šest set tisíc korun.

První český pasivní dům pro seniory bude stát v Modřicích

Už za rok najdou desítky seniorů nový domov v pasivním bytovém domě v Modřicích u Brna. V pátek 7. 9. 2012 proběhlo slavnostní zahájení stavby. . Zájem, a to zdaleka nejen místních seniorů, předčil všechna očekávání - přišlo neuvěřitelných 117 žádostí o umístění v tomto novém domově pro seniory.

Za měsíc poputuje mobilní pasivní dům k novému majiteli

Již za měsíc získá nový majitel klíčky od mobilního pasivního domku, který Centrum pasivního
domu a jeho partneři postavili před očima zvídavých přihlížejících za pouhé čtyři dny. Kdo bude tím šťastlivcem? Můžete to být i vy!

Mobilní pasivní dům

Po celé léto bude mít široká veřejnost možnost prohlédnout si mobilní pasivní domek, který se postavil
v rekordním čase – a to za pouhé 4 dny – na Stavebních veletrzích Brno 2012. Domek se nyní přesunul do brněnského Národního stavebního centra.

Meziroční pokles stavební produkce pokračoval

Stavební produkce v březnu 2012 klesla meziročně reálně o 8,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 8,8 % stavebních povolení méně a jejich orientační hodnota klesla o 25,9 %. Bylo zahájeno meziročně o 6,2 % bytů méně. Dokončeno bylo o 19,8 % bytů méně.

Jihlava letos dá 31 milionů do chodníků

Velká suma letos půjde z rozpočtu města do oprav a rozšíření sítě chodníků. Součet dělá 31 milionů korun. Zastupitelé na své poslední schůzi schválili 10,6 milionů korun na opravy, dalších 19,4 milionů je „skryto“ v projektech, jejichž součástí jsou i úpravy chodníků. Rekonstruováno tak bude více než 10 kilometrů chodníků, celkem jich město spravuje 162,4 kilometru.

Během veletrhu IBF postavili pasivní dům

Jedním z hlavních taháků letošních Stavebních veletrhů Brno byla živá stavba pasivního domku v pavilonu V. Na svědomí ji má Centrum pasivního domu a jeho partneři, kteří tak chtěli ukázat, že pasivní domy se dají stavět rychle a za téměř stejné náklady jako běžné domy.

Brněnské stavební veletrhy návštěvníkům nabídnou pasivní menu

V úterý 24. dubna se poprvé otevřou brány letošních Stavebních veletrhů Brno. Jestliže uvažujete o stavbě energeticky úsporného domu, ale bojíte se náročné stavby, určitě byste na nich neměli chybět. Centrum pasivního domu tam totiž jeden takový domek postaví během pouhých čtyř dnů přímo před zraky návštěvníků veletrhu.

Města a regiony lákaly investory na realitním veletrhu v Cannes

Příležitosti prezentovat se na přehlídce nemovitostí a investičních příležitostí, veletrhu MIPIM, využila i města Praha, Brno a Ostrava, stejně jako některé české kraje. Sever a jih Moravy se zde prezentovaly jako perspektivní regiony pro projekty související s rozvojem oborů s vyšší přidanou hodnotou: např. inovační centra výzkumu a vývoje, biotechnologie, biomedicína či informační technologie.

Peníze na zateplování došly. Za 32 hodin

Pouhých 32 hodin stačilo na vyčerpání posledních prostředků z evropských fondů na úspory energie ve veřejných budovách, jako jsou nemocnice nebo školky. Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu pro projekty energetických renovací ve výši 2,5 miliardy korun, hned druhý den ji ale bylo nuceno uzavřít.

První strana | Předchozí | 1 2 3 4 | Následující | Poslední strana


Soubory:
Newsletter
Aktuální číslo ke stažení
cerven-2014 (5,5 MB)
Ve formátu PDF
Partneři